Genel Bilgiler


  

Bayburt Üniversitesi 2021 Yılı Uluslararası Öğrenci 1. Alımı, yurt dışında yapılan ve denkliği kabul edilen eşdeğer sınav sonuçları, Üniversitelerin yapmış olduğu Uluslararası öğrenci sınavları ve diploma puanlarına göre ubs.bayburt.edu.tr adresinden 12.07.2021 tarihinden itibaren başlamıştır.

Kayıt hakkı kazanan öğrenciler www.bayburt.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

Başvuruda vereceğiniz kişisel bilgilerin (Telefon Numarası, Mail Adresi vb.) sürekli olarak kullandığınız kendinize ait bilgiler olması gerekmektedir.

Lise Not Ortalaması ile müraacat edecek adaylar, diplomalarında mezuniyet notu bulunmuyorsa mezuniyet notunu gösteren belgeyi de sisteme yüklemek zorundadır.

İnteraktif başvuru sırasında yanlış veya hatalı bilgi vermiş adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Eksik evrak ile müracaat eden adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Adayların kayıtları yapılmış olsa dahi evraklarında hata tespit edilmesi durumunda üniversite ile ilişkileri kesilecektir.

Not 1: Uluslararası öğrencilerin başvuru süreci İnteraktif ortamda yapılacaktır, adaylar posta ile herhangi bir belge göndermeyecektir. Başvuru yapan adaylardan üniversiteye kayıt hakkı kazananlar Üniversiteye kayıt esnasında istenen belgeleri teslim etmek zorundadır.

Not 2: Demirözü Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programları ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programlarına yerleşen adayların sağlaması gereken özel koşullar için tıklayınız.

Not 3: Spor Bilimleri Fakültesi ve Sanat Tasarım Fakültesi bünyesinde yer alan programlara başvuru yapacak adayların Özel Yetenek Sınavına girmesi gerekmektedir.

Üniversitemiz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız© 2020 Bayburt Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı