Genel Bilgiler


  

      Bayburt Üniversitesi 2018 Yılı Uluslararası öğrenci alımı, Yurt dışında yapılan ve denkliği kabul edilen eşdeğer sınav sonuçları, Üniversitelerin yapmış olduğu Uluslararası öğrenci sınavları ve diploma puanlarına göre ubs.bayburt.edu.tr adresinden 04.09.2018 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Kayıt hakkı kazanan öğrenciler www.bayburt.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

İnteraktif başvuru sırasında yanlış veya hatalı bilgi vermiş adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Not: Uluslararası öğrencilerin başvuru süreci İnteraktif ortamda yapılacaktır, adaylar posta ile herhangi bir belge göndermeyecektir. Başvuru yapan adaylardan üniversiteye kayıt hakkı kazananlar Üniversiteye kayıt esnasında istenen belgeleri teslim etmek zorundadır.

Eksik evrak ile müracaat eden adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Adayların kayıtları yapılmış olsa dahi evraklarında hata tespit edilmesi durumunda üniversite ile ilişkileri kesilecektir.

2.Ek Yerleştirme işlemi sonucunda kayıt hakkı kazanan aday listesine sonuçlar menüsünden ulaşabilirsiniz. 2.Ek Yerleştirme kontenjanı kadar yedek aday yayınlanmış olup, Asil adayların kayıt yaptırmaması halinde boş kalan kontenjanlara yedek listede yer alan adaylardan kayıt alınacaktır.© 2016 Bayburt Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı