Genel Bilgiler


  

      Bayburt Üniversitesi 2020 Yılı Uluslararası öğrenci alımı, Yurt dışında yapılan ve denkliği kabul edilen eşdeğer sınav sonuçları, Üniversitelerin yapmış olduğu Uluslararası öğrenci sınavları ve diploma puanlarına göre ubs.bayburt.edu.tr adresinden 20.07.2020 tarihinden itibaren başlamıştır.

Kayıt hakkı kazanan öğrenciler www.bayburt.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

İnteraktif başvuru sırasında yanlış veya hatalı bilgi vermiş adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Eksik evrak ile müracaat eden adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Adayların kayıtları yapılmış olsa dahi evraklarında hata tespit edilmesi durumunda üniversite ile ilişkileri kesilecektir.

Not 1: Uluslararası öğrencilerin başvuru süreci İnteraktif ortamda yapılacaktır, adaylar posta ile herhangi bir belge göndermeyecektir. Başvuru yapan adaylardan üniversiteye kayıt hakkı kazananlar Üniversiteye kayıt esnasında istenen belgeleri teslim etmek zorundadır.

Not 2: Pandemi nedeniyle son sınıf olup lise mezuniyetleri ertelenen adaylar da başvuru yapabileceklerdir. Başvurusu kabul edilen adaylardan kayıt hakkı kazananlar için ön kayıt işlemi gerçekleştirilecektir.Türkçe Seviye Tespit Sınavına ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız

Üniversitemiz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız© 2020 Bayburt Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı